loader gif

Autentyczna Moc

Czasami w życiu doświadczyłeś już momentów swojej Autentycznej Mocy.
*
To te chwile, w których niczym kapitan okrętu czułeś, że łapiesz wiatr w żagle.
To te chwile, w których czułeś, że jesteś we właściwym miejscu, o właściwej porze.
To te chwile, kiedy czułeś, że możesz osiągnąć wszystko, czego tylko zapragniesz.
To te chwile, kiedy czułeś, że to co robisz, jest częścią twojej ścieżki serca.
*
Czym jest autentyczność? Kiedy jesteśmy autentyczni?
Myślę, że wtedy, gdy nie mamy oporów i lęków przed tym, by wyrażać w pełni siebie. Komunikować swoje zdanie, potrzeby, pragnienia, uczucia. Gdy nie boimy się odmawiać i nie boimy się zgadzać na to, co przynosi nam życie. Gdy akceptujemy siebie samego, takiego, jakim jesteśmy. A gdy akceptujemy siebie, nie czujemy też potrzeby nakładania różnorakich masek.
*
Czy zdarzyło ci się przykleić do twarzy maskę?
*
Bo chciałeś, by ktoś cię polubił? Żeby cię zaakceptował? Może mówiłeś lub zachowywałeś się tak, jak ten ktoś oczekiwał? Może przyjmowałeś wartości, które wcale nie są twoje? Może realizowałeś działania, które wcale nie były zgodne z twoimi celami, tylko dlatego, by czegoś nie stracić? Może zdarzyło ci się grać w grę, tylko dlatego, by uniknąć konfliktu lub oceny społecznej? Może tak bardzo się bałeś kiedyś być sobą, że już zapominałeś, kim i jaki tak naprawdę jesteś?
*
Mi się to zdarzyło. Jeszcze kilka lat temu. Nie podobało mi się takie życie. Wiedziałam, że chcę coś z tym zrobić. Pragnęłam żyć tak, jak ja czuję, że powinnam żyć. Pragnęłam życia takiego, jakie zgodne było z wołaniem mojej duszy, choć to było zupełnie sprzeczne z moim umysłem ekonomisty i inżyniera zarządzania. Bo moja dusza miała swój plan. Ja, choć ją słyszałam, bałam się tak bardzo ocen, wyklęcia, odrzucenia, że trwałam w wewnętrznym zgrzycie, wewnętrznym konflikcie i bólu. Do czasu…
*
Do czasu, gdy powiedziałam sobie: dość!
Zgadzam się! Idę swoją drogą! Pokonam wszystkie moje lęki!
I myślałam, że trzeba z nimi walczyć, że trzeba je pokonywać. Jednak szybko okazało się, że walka to nie był dobry sposób…
*
Lęk odbiera ci poczucie mocy. Lęk paraliżuje, wyświetla przed twoimi oczami iluzje rzeczywistości, jakie nigdy się nie wydarzyły i jeśli nie nadasz im swojej energii, nigdy się nie wydarzą. Lęk sprawia, że tracisz kontakt z tym, kim jesteś naprawdę. Odgrywasz, czasem nawet w dobrej intencji swojej ochrony po prostu oszukujesz sam siebie i innych. Pozwalasz, by targały tobą emocje, bo nie rozumiesz, że mają dla ciebie przesłanie. Że one właśnie mówią, jak oddaliłeś się od swojej prawdziwości. I jak mówił mistrz Yoda: zagrożenie jest realne, ale strach jest iluzją. I o tym się przekonywałam na każdym kroku przez ostatnie kilka lat.
*
Ziemia to szkoła życia. Szkoła, w której wszyscy uczymy się tego, jak korzystać ze swojej Autentycznej Mocy. A robimy to wtedy, kiedy się nie lękamy. Kiedy przepływa przez nas strumień akceptacji, wybaczenia i miłości. Kiedy obraz naszego świata, nasza wewnętrzna mapa skarbów, nie jest przesłonięty przez fałszywe obrazy, przed jakimi staramy się uciekać lub chronić. Moc przepływa przez nas, gdy energia jaką poświęcamy działaniom, relacjom i tworzeniu doświadczeń, przetwarzana jest w naszym wnętrzu z poziomu miłości, a nie lęku.
*
W tej szkole uczymy się, jak korzystać z emocji jako drogowskazów na drodze do wyrażania siebie w prawdziwości i autentyczności. Jak tworzyć i dzielić się tym ze światem. A lęk, jeśli dobrze rozumiany, może nam w tym właściwie pomóc…
*
Dlaczego?
*
Ponieważ zakrywa te części ciebie, jakich nie akceptujesz, nie chcesz, nie lubisz, nie kochasz. I tylko wychodząc naprzeciw swoim własnym potworom, odkrywasz, jak wspaniałą, bogatą istotą jesteś.
*
Mogłabym pisać pewnie o tym całe eseje. Jednak wiem, że lęk i zbudowane na nim przekonania, mają moc kreacji. Z poziomu lęku kreujesz swoje życie zupełnie nieświadomie. Przeżywasz raz po raz te same, bolesne sytuacje i emocje. Dlatego stworzyłam Akademię, w której korzystając z różnych podjeść, ćwiczeń, medytacji, możesz zrozumieć przesłanie emocji i wykorzystać kwantowe narzędzia, by kreować swoje życie świadomie. Abyś przebył drogę od lęku do miłości, bo wtedy uruchamiasz w swoim życiu Autentyczną Moc.