loader gif

Jak pozytywnie wpływać na swoje pole serca?

Myśli, postawa i zachowanie każdego człowieka emitują pole energetyczne. To indywidualne środowisko wpływa nie tylko na ciebie, twoje zdrowie i życiową perspektywę, ale też doświadczenia w zakresie relacji społecznych, gdy wchodzisz w interakcję z innymi ludźmi lub nawet przebywasz z nimi w jednym pokoju. Okazuje się, że możemy wpływać na nasze indywidualne, społeczna oraz planetarne środowisko i tworzyć takie, w jakim decydujemy żyć. Jak?

Przebywanie w koherentnym stanie prawdziwej miłości, wdzięczności, troski i współczucia, zmienia nasze środowisko zarówno lokalnie, tu, gdzie się znajdujemy, jak i na całym świecie. Koherencja jest stanem bardzo efektywnym, w którym wszystkie systemy naszego organizmu pracują w harmonii. Zwiększanie osobistej koherencji służy uzyskaniu równowagi umysłu, ciała, emocji i ducha poprzez moc serca. Koherencja serca działa jak katalizator, powodując wzrost współczucia, skuteczności intencji oraz działań w kierunku budowania lepszego świata.

Dla przypomnienia, pole elektromagnetyczne wytwarzane przez serce jest najpotężniejszym polem energetycznym wytwarzanym przez ciało. Może być ono odczuwane przez inne osoby oddalone od nas o około półtora metra. Jest ono stabilniejsze w stanie emocjonalnej koherencji serca.

koherencja

Pole indywidualne

Często po przebudzeniu masz dużo energii, którą wręcz promieniejesz. Poziom tej energii może drastycznie spadać na skutek naszych wybuchowych reakcji, choćby ze względu na rozlaną kawę lub zaginione kluczyki do samochodu czy wizję spóźnienia się do pracy. Frustracja przyciąga więcej negatywnych myśli, budzi niepewność i niepokój, zwiększając narażenie na przeciążenia oraz drenaż energii. Możesz sobie z tym poradzić w następujący sposób:

Zatrzymaj się, zrelaksuj się na kilka minut wyobrażając sobie siebie w nastawieniu neutralnym,  oddychającego poprzez serce lub skupiając się po prostu na klatce piersiowej. To ćwiczenie wycisza i uspokaja energię frustracji i niepokoju. Następnie możesz ponownie skupić się na sercu i zamienić negatywne pole na pozytywną perspektywę. Powiedz do siebie: to ja tu rządzę. To bardzo ważne, by nauczyć się przełączać swoje pole, gdy znajdujemy się w trudnych emocjach.

Pole społeczne

Rodzinny obiad, spotkanie biznesowe czy towarzyskie, są przykładami środowiska pól społecznych. Jeśli napięcie w pokoju można ciąć nożem, mamy do czynienia z polem burzliwym. Zażarte dyskusje na spotkaniach biznesowych często wywołują negatywne uczucia i myśli typu: „Co ja tu robię? To strata mojego cennego czasu”. W przeciwieństwie do tych sytuacji, przebywanie z ludźmi komunikującymi się w stanie koherencji, gdzie energia jest pozytywna i oparta na sercu, zachodzą inspirujące interakcje oraz wzrost kreatywnych rozwiązań. Ludzie czują się odświeżeni i zasileni pozytywną energią tego pola.

Większość osób doświadczyła tych sytuacji w swoim życiu. Zbiorowa energia w pomieszczeniu tworzy pole, które wibruje na określonym poziomie. Częstotliwość lub wibracja całego pomieszczenia zależy od indywidualnych wibracji znajdujących się w nim osób. Kilka osób może zmienić pole danego środowiska poprzez podjęcie inicjatywy zmiany ich indywidualnego pola. Można to zrobić emanując energią spokoju płynącą do otoczenia, wsłuchując się jednocześnie w serce z intencją pozostawania neutralnym bez oceny. Przebywanie w przestrzeni serca bez negatywnych emocji obniżających poziom wibracji w otaczającym nas polu, staje się wówczas coraz łatwiejsze. Choć czasem nie mamy na to wpływu, to właśnie krytycyzm i ocena są najczęstszą przyczyną nieporozumień na polu komunikacji międzyludzkiej.

Dzięki praktyce możemy się nauczyć, jak szybko przywracać nasz naturalny stan koherencji podczas komunikacji z innymi ludźmi poprzez powrót do głębokiego słuchania serca w sposób neutralny i bez osądu. Jako jednostki indywidualne, praktykując odnajdywanie i zachowywanie naszej indywidualnej częstotliwości, wpływamy na wzmocnienie pozytywnego pola kolektywnego. To sprawia, że wszystkim łatwiej jest doświadczać wyższego stopnia koherentnych interakcji i oszczędzić dużo indywidualnej energii.

Przygotowanie indywidualnego pola

maxresdefault (1)

Przygotowywanie indywidualnego pola każdego ranka, przed spotkaniami i komunikacją z innymi ludźmi, pomaga zrównoważyć twój dzień oraz zmniejszyć gromadzenie stresu.

  1. Poświęć kilka minut na cichym skupieniu w przestrzeni serca.
  2. Zobacz się i poczuj jak zachowujesz poziom równowagi podczas spotkań i interakcji z innymi ludźmi.
  3. Zobacz, jak cofasz się w głąb własnego serca resetując swoją częstotliwość wibracji bez osądzania siebie za jej spadek. Wszyscy przez to przechodzimy. Wysyłaj miłość oraz pozytywną energię przed każdym spotkaniem lub wyjazdem. To przygotowuje wstępnie pole otoczenia. Nie zniechęcaj się nawet, jeśli coś nie idzie po twojej myśli. Pamiętaj, że na to pole wpływają także postawy innych. Jednak wysyłanie miłości może przynosić wiele pozytywnych rezultatów.
  4. Eksperymentuj codziennie aby przekonać się, w jakim obszarze przynosi ci najwięcej korzyści.

Pole planetarne

945791-bigthumbnail

Środowisko pola planety obejmuje Ziemię i ludzi. W przeważającej części składa się na nie kolektywna świadomość jej mieszkańców. Promieniowanie miłością w kierunku pola planetarnego zwiększa pozytywną energię, dzięki czemu planecie i jej mieszkańcom łatwiej jest przemieniać nagromadzoną negatywną energię. Nawet dwie minuty w ciągu dnia poświęcone na przekazywanie troski Matce Ziemi może mieć ogromny wpływ. Coraz więcej ludzi praktykuje tego typu ćwiczenia w poczuciu odpowiedzialności. Można to porównać do wynoszenia śmieci z własnego domu.

Można również wyobrażać sobie planetę taką, jaką chcielibyśmy ją widzieć, ponieważ nasze myśli i wyobraźnia poprzedzają uruchamiają proces kreacji i manifestację tego, co chcemy uzyskać (może to być nawet dom, praca, samochód, relacje etc.). Dbanie o Ziemię jest kolejnym ważnym aspektem planetarnej przemiany w takim samym stopniu jak uświadomienie sobie odpowiedzialności za własną energię, myśli, emocje i działanie. To w szczególności wpływa na ulepszanie pól osobistych i globalnych.

Wpływając świadomie na nasze otoczenie poprzez nasze pozytywne myśli, postawy i emocje dokonujemy przemiany w osobistym i globalnym polu. Pozytywne środowisko pola pomnaża nasz potencjał w doświadczaniu bardziej zrównoważonego i radosnego życia.

Źródło: https://www.heartmath.org/articles-of-the-heart/global-interconnectedness/each-individual-impacts-the-field-environment/