loader gif

Po drugiej stronie lustra

Każdy człowiek ma swój własny wszechświat, w którym wszystko płynie i dzieje się wokół niego. Często towarzyszy mu uczucie osamotnienia w podróży, jaką jest życie, choćby miał wielu przyjaciół i rodzinę. Czasem trudno sobie poradzić z tym poczuciem pustki, nie mogąc zlokalizować jej źródła. Do tego dochodzi lęk, że naprawdę zabraknie przy nas jakiejś osoby. Zostaniemy całkiem sami, zdani tylko na siebie.

Ale tak naprawdę jest tylko jedna osoba, która zostanie z Tobą do samego końca. I to jesteś Ty sam.

Ludzie zawsze będą się pojawiać i odchodzić. Nigdy nie wiesz, ile czasu z nimi spędzisz. Jak długo będą trwały relacje, czy się nie zmienią, nie ustaną, nie zostaną zerwane. Dlatego ciesz się każdą chwilą, jaką spędzasz w czyimś towarzystwie. Zapisuj ją w swoim sercu w takiej formie, abyś wspominając poczuł ciepło tego dnia, który stanie się jutro historią.

Często słyszę słowa: bo ja potrzebuję uczucia, potrzebuję bliskości, obecności. Bierz pod uwagę to, czego potrzebuje też druga osoba, z którą właśnie jesteś. Co zrobisz, jeśli zabraknie ci tego wsparcia?

A jeśli Ci powiem, że nigdy nie jesteś sam? Nie powinieneś tak się czuć? Masz najlepszego przyjaciela, który zawsze Cię wysłucha, który doskonale Cię rozumie. To TY.

Weź kartkę i coś do pisania. Może być nawet karton i flamastry. Napisz list do samego siebie. Wsłuchaj się w głos, który ignorujesz tak często. Zapisz to, co mówi. Chce przecież dla Ciebie jak najlepiej. Zna Cię, wie co czujesz i czego pragniesz. Być może nigdy tego nie robiłeś, nie zastanawiałeś się, co mógłbyś poradzić sam sobie. Zrób to teraz. Może się okazać, że otrzymasz najlepsze rady, jakich nikt nie jest w stanie Ci udzielić.

Kiedy już skończysz, odczytaj na głos to, co napisałeś. I stań przed lustrem. Czy poznajesz tę osobę? To ona to do Ciebie powiedziała! Czy przekazała Ci coś złego? Ostrzegła Cię przed czymś? Uraziła Cię? A może wręcz przeciwnie – okazała Ci dużo zrozumienia?

Spójrz teraz bardzo głęboko w oczy tej osobie, która patrzy na Ciebie z drugiej strony lustra i powiedz jej, jak bardzo ją kochasz. Powtarzaj tę czynność codziennie, przynajmniej rano i wieczorem.

Niezależnie od tego, czego się dowiedziałeś, podziękuj za te informacje. Mówią o Tobie. Przemyślisz je, aby odkryć, jak stać się lepszym i po prostu szczęśliwym. Bo na to właśnie zasługujesz.