loader gif

Radość życia

Radość zawsze cię odnajdzie, jeśli wyrazisz taką intencję.

Wczoraj przed snem zadałam sobie pytanie: jak by to było, gdybym jutro miała dzień pełen magii? Co mogłoby mnie spotkać i jakich cudów mogłabym doświadczyć?

Wczoraj niewyspana i zmęczona, bez intencji zatarasowałam skręt na skrzyżowaniu. Ktoś chciał we mnie specjalnie wjechać, a z samochodu przede mną facet odpiął pas i zaczął wysiadać, mimo, że reszta samochodów przed nim przejechała już na zielonym. Gdy zobaczył, że za kierownicą siedzi kobieta (jak mniemam, to było przyczyną), puknął się w głowę i wsiadł z powrotem do auta.

Wywnioskowałam więc z tej informacji, że nie jest bezpiecznie ani dla mnie, ani dla innych uczestników ruchu, gdy się nie wysypiam. Mogłam i podarowałam sobie dzisiaj godzinę więcej snu przestawiając zegarek. Wypiłam kawę o smaku czekolady patrząc na chmury za oknem a lustro pokazało mi brak worów ze skarbami pod oczami.

W pracy zamiast zapowiadanej wczoraj przez kolegę bury, było zrozumienie, radość i podziękowania. Kolejna informacja: nie sugeruj się nastawieniem innych. Miej swoje nastawienie i ufaj, że zawsze postępujesz tak, jak potrafisz najlepiej. Jeśli popełniasz błąd, przyznaj się. To zawsze zostanie docenione.

Przy obiedzie wpatrywałam się nieprzytomnie w filiżankę kawy. Koleżanka zapytała mnie:
– Gosia, widzisz znowu swoje ENJOY?
Natychmiast przeszukałam menu i saszetki z cukrem. Jednak ślad po nim zaginął.
– No niestety, dzisiaj jeszcze się nie ujawniło – odparłam z nutką nadziei, bo dzień dopiero się przecież zaczął.

Po południu miałam sesję w polu serca. Tu wyszłam poza granice liniowości czasu, definicji oraz logiki. Spoglądałam w błękitne oczy szukające pomocy i podpowiedzi. Nagle zaczęłam mówić o złamanej nodze, co naprowadziło nas na trop. Znalazłyśmy wzór łączący czerwony sweter pani od historii ze znakiem na skórze i ciągiem życiowych doświadczeń. Informacja ujawniła się sama i poprowadziła nas do rozwiązania, a ja zobaczyłam w tym wszystkim też część siebie. Moje własne doświadczenia. Miłość do tego co robię, wskazała nam drogę do rozplątania wzoru. Coś się zmieniło.

Później kolejne kwantowe spotkanie spędzone na rozmowach przy wegeburgerze i kawie wśród stada kotów do adopcji. Słuchałam sercem napawając się atmosferą miejsca, bo po raz pierwszy byłam w kawiarni, gdzie koty chadzają pomiędzy gośćmi, nad ich głowami lub skaczą im po oparciach foteli.

– Nie każdy by to zrozumiał – powiedziała do mnie smutnym tonem. – Dlatego chciałam się z tobą spotkać.
– Ja rozumiem – uśmiechnęłam się czując, jak o moje nogi ociera się kot o nieprzeciętnie zielonych oczach i szorstkiej, lekko posiwiałej sierści. – Mam podobne doświadczenia.

I znowu zobaczyłam odbicie siebie. Oddaliłam się od obrazu, by widzieć większą część wzoru, jaki wszyscy tworzymy. Nowe połączenia ujawniły się na powierzchni lekko połyskującej pianki cappuccino a słodki smak tarty przywołał moje własne wspomnienia. Wtedy mój wzrok padł na kubeczek z saszetkami cukru. I zobaczyłam napis:
ENJOY THE TASTE!

I zanurzyłam się w tej chwili i brązowych oczach mojej rozmówczyni. Choć chciałam pomóc, ona pozwoliła mi być swoim słuchaczem, podzieliła się ze mną swoim życiem, uczuciami i duszą. I to największy prezent, jaki mogłam dostać: zaufanie.

Pożegnałam się uściskiem i autorską receptą na zmianę, po to, by za chwilę przywitać uściskiem kolejną, dawno nie widzianą przyjaciółkę. W radości i śmiechu opowiadałyśmy sobie o tegorocznych zmianach, aż na wieść o mojej wyprowadzce zaczęła ronić łzy. Trudno mi było wypuścić ją z moich objęć, choć wiem, że spotkamy się jeszcze nie raz…

Podsumowując:

By mieć piękny dzień, zacznij go od intencji. Wyśpij się i wypocznij, by nie chować nic w worach pod oczami i nie stwarzać zagrożenia. Niech twoje nastawienie będzie pełne radosnego oczekiwania i ciekawości, a to przywoła doświadczenia, jakie cię zaskoczą.

Otwórz się na kreatywną moc w tobie, a poprowadzi cię do widzenia większych wzorów. Kieruj się miłością, a zobaczysz, że każdy człowiek jest odbiciem ciebie. Nigdy nie wiesz, jak wiele znaczy dla kogoś to, że z nim jesteś i słuchasz. Nie wiesz, jak bardzo ktoś może cię kochać.

Więc ZASMAKUJ KAŻDEJ CHWILI!

BĄDŹ I KOCHAJ!

DOŚWIADCZAJ MAGII ŻYCIA!

ENJOY!

P.S. A ty doświadczyłeś już dzisiaj magii?