loader gif

Odnajdź swój wyjątkowy kolor

W pięknym, zielonym jeziorze, na skraju puszczy, żyły dwie małe rybki.
°̐
Obie rybki jako małe, były koloru szarego. Nie różniły się wiele od innych ryb z tego jeziora. Wszystkie bowiem wraz ze wzrostem przybierały najróżniejsze barwy, w zależności od tego, jak daleko i głęboko udało im się zapłynąć w ich rodzimym jeziorze.
°̐
Rybki bawiły się cudnie i podpatrywały starsze ryby. Miały marzenie, by wypłynąć jak najdalej i jak najgłębiej, by móc zmienić kolor na najbardziej wyjątkowy wśród wszystkich ryb w tym magicznym jeziorze.
°̐
Pewnego dnia Zenon, bo tak miała jedna z nich na imię, zauważył pyszną przekąskę wirującą pod powierzchnią wody.
°̐
– Wacław, patrz – chlupnął do kolegi – ale pyszności. Jak to zjem, to na pewno będę miał dużo siły, od razu będę duży! Nie będę musiał nigdzie pływać, żeby mieć kolor! Zresztą, nie wiadomo, czy tam nie ma gdzieś potworów strasznych głębinowych, które mogą mnie pożreć! Tak będzie szybciej i lepiej! Wszyscy będą się dziwić, że tak szybko stałem się kolorowy!
°̐
– Zenek, nigdy nie widziałem tu takich gąsienic. Myślisz, że istnieje droga na skróty, by stać się dużym i kolorowym? Bez odkrywania, dokąd możesz popłynąć? Ja znalazłem zielone glony. One są moją mocą. Może lepiej znajdź swoje magiczne glony.
°̐
Zenek jednak dał się złapać na przynętę. I to dosłownie. Dał się złapać i wkrótce potem zamieszkał w maleńkim akwarium. Wacek zaś dzielnie pływał po jeziorze zapuszczając się w coraz dalsze zakamarki.
°̐
Zenek pływał całymi dniami od szybki do szybki. Przestał rosnąć, bo małe akwarium ograniczało możliwości jego ruchu. Przestał zmieniać kolor, ponieważ nie mógł wypłynąć dalej niż szyba. Wkrótce zapomniał, że mieszkał w jeziorze, w którym istniały niezbadane głębiny. Wkrótce zapomniał też, że chciał wypłynąć daleko, by przekonać się, jakiego rzeczywiście jest koloru.
°̐
Wacław zaś wypływał odważnie w nowe obszary jeziora. Zapamiętał, że szukanie drogi na skróty z powodu lęku przed potworami może sprawić, iż nie odkryje swoich możliwości i nie będzie wiedział, jaki kolor mają jego łuski. Dlatego każdego dnia mierzył podróż według jego własnych sił. A w niedługim czasie zorientował się, że jest ogromną, różową rybą w niebieskie paski. Jeszcze żadna ryba nie zyskała takiego koloru, bo żadna ryba nie dopłynęła do jaskini po drugiej stronie jeziora.
°̐
W tym samym czasie Zenek nadal pozostał maleńką, szarą rybką. Rybką, która tak szybko chciała być wielka, że przez swoją nieuważność, pozostała na zawsze mała i zapomniała, że chciała zyskać kolor…
°̐
Jaką rybą jesteś?
°̐
Czy jesteś małą, szarą rybką, która nie może urosnąć w akwarium swoich lęków i obaw?
Czy jesteś rybką, która zapomniała już, że chciała przekonać się jaki może mieć wspaniały kolor, gdy zdobędzie się na odwagę by odkrywać świat?
°̐
Czy chcesz być rybką, której kolor jest totalnie inny niż wszystkich innych rybek, bo wypłynęła najdalej jak tylko potrafiła?
Czy chcesz być rybką, która urosła, bo skupiła się na rozwijaniu siebie, by być gotową do dalszych podróży?
°̐
Odnajdź swój wyjątkowy kolor…